Škoda Kamiq  - Cesta Großglockner-Hochalpenstraße 2.571 metrov nad morom

10.09.2021

Foto - výlet pre firmu AutoLamač

Fotenie modelu Kamiq od značky ŠKODA v peknom prostredí Rakúskych Álp.

Vyrážame skoro ráno aby sme už na obed dorazili do Rakúskeho mesta Salzburg, kde sme si dopriali rýchly a cenovo dostupný obed v Ikei. Pozreli sme si mesto a pokračovali sme ďalej.

Našou ďalšou zastávkou bola pekná Alpská dedinka Taxenbach, v ktorej sme boli ubytovaní.  Naša izba sa nachádzala v krásnom domčeku obklopenom hospodárskymi zvieratami a zelenou lúkou. Domček vlastnil starší manželský pár ktorý na nás pôsobil veľmi milo.

Keďže sme prišli už po tme, ráno sa nám naskytol nezabudnuteľný výhľad na zelené lúky a nádhernú prírodu. 

V  cene ubytovania sme mali zahrnuté aj raňajky. Boli vynikajúce a skvelo nám padli pre našou vysokohorskou cestou, ktorá viedla do výšky 2.571 metrov nad morom. 

Cesta na spomínaní Großglockner vedie najvyšším pohorím východných Álp Vysoké Taury. Cesta je spoplatnená a na jej začiatku sa nachádza mýtna brána. Za denný lístok (vozidlo) zaplatíte 35 eur.

Výhľad bol....širokouhlý.  

Ak premýšľate nad rýchlym a zároveň zážitkovým výletom, či už idete s deťmi, rodinou alebo kamošmi odporúčame navštíviť! 

Pridávame ešte tip na ubytovanie: Oberhub am Kleinsonnberg - (cena tohto ubytovania nás vyšla na 90 eur aj s poplatkom za psa a raňajkami v cene.)