RoadTrip Italy 2023

28.04.2023

Na trhovisku sme si kúpili sobotný obed. Grilované kura. Do ruksaku sme zbalili notebook, papier a pero. Rozhodli sme sa naobedovať vonku v prírode. Cieľ máme  jasný! Vymyslieť Taliansky Roadtrip. Myšlienka na tento výlet mi hlavou koluje už dlhší čas...

...po veľmi dlhom obede máme vymyslený plán a zarezervované ubytovanie. Na návštevu Talianska sme si vybrali mesiac Máj.

8dní, 3.200km.

Bratislava Nová Doba - Cortina d Apezzo (B&B Hotel Passo Tre Croci Cortina) – Pissa - Livorno – San Lorenzo (ubytovanie Borgo Bucciano) – Rím (Hotel Buenos Aires)– Asciano (Agriturismo Baccoleno)

Celú trasu, postrehy a ďalšie zaujímavosti si môžete pozrieť v našom videu.

Talianske Dolomity sú samo osebe očarujúc. Pridajte k tomu skvelé služby a začiatok dovolenky je harmonický. 

1. noc v oblasti Dolomity nás cenovo vyšla na 105 eur. Zahrnuté v tom boli vynikajúce raňajky v podobe švédskych stolov a 5 eurový príplatok za psa.

Na cestu sme sa vybrali s našim 23 ročným Audi A6 2.8 V6 quattro, ktorá potvrdila svoje kvality a 3.200kilometrov dlhú trasu zvládla bez zaváhania s bicyklami a strešným boxom na streche.

Pokračujeme!

Zamotali sme sa v Talianskych horách, obdivujeme prírodu a zdolávame veľké prevýšenia. Krása. Na obzore sa objavila prečiarknutá tabuľa Dolomity. Po pár kilometroch sa krajina vyrovnala. 

Smerujeme do Toskánska. Už na prvý pohľad po zídení z diaľnice je jasné, tento kraj má čo ponúknuť! Odporúčame prejsť do vnútrozemia Toskánska. Pár slov ktoré jednoducho vystihujú túto oblasť. Pekné zelené scenérie, milý ľudia, skvelá kuchyňa a rozprávkové ubytovania.

2. a 3. noc sme strávili v peknom ubytovaní Borgo Bucciano v dedinke San Lorenzo. Ubytovanie nás vyšlo na 225 eur. Poplatok za vášho štvornohého miláčika doplatíte na mieste a nie je zahrnutý v cene v našom prípade to bolo 16 eur.  

Taliansko je absolútne priateľská krajina pokiaľ cestujete so svojim štvornohým cestovateľom...

Opúšťame Toskánsko a smerujeme do hlavného mesta Talianska. RÍM. Cesta z dedinky San Lorenzo do Ríma bola dlhá 330 kilometrov a trvala nám takmer štyri hodiny. Mestské uličky v Ríme mali určite svoje čaro,  z nášho videa však môžete usúdiť sami ako sa NÁM páčilo. 

4. noc sme prenocovali v centre Ríma. Ubytovanie nás stálo 110 eur aj s poplatkom za psa. V Hotely Buenos Aires v ktorom sme boli ubytovaní aj my máte k dispozícii aj parkovacie miesto ktoré je v Ríme jednoznačne nevyhnutné.

Rím, ďakujeme za možnosť vidieť všetko čo ponúkaš, ale balíme a vyrážame opäť do krásneho Toskánska. Tento krát sme ubytovaní pre nás na najkrajšom mieste celého roadtripu.

Nasledujúce a zároveň naše posledné 4 noci strávime tu!...AGRITURISMO BACCOLENO! Nie len, že tu National Geographic označili najkrajší západ slnka, ktorý si môžete pozrieť v našom videu ale prostredie v ktorom sa toto ubytovanie nachádza je rozprávkové. Toto ubytovanie nás cenovo vyšlo na 430 eur aj s poplatkom za psa.  

Postrehy, zaujímavosti a mnoho ďalšieho si môžete pozrieť v našom videu vyššie.